Статті

Українська мова найдревніша в світі.

Статті
Автор терміну Індоєвпропейські мови, німець К.Бругман видав свою книгу в 1878 році. Майже одночасно (1880) видав свою книгу М.Красуський «Древность малороссийского языка». Польський науковець-мовознавець, викладач Одеського університету. Досліджував проблеми порівняльного мовознавства. (Колега Бругмана).
Ось що М. Красунський пиши
"Займаючись довший час порівняльним аналізом арійських мов, я прийшов до висновку, що українська мова є старшою не лише за усі слов'янські, не виключаючи й так звану старослов'янську (церковнослов'янську), але за санскрит, давньо-грецьку, латину та інші арійські."
"До того ж останнім часом закордонні вчені почали переконуватися, що колискою арійських племен не була Середня Азія, а так звана Сарматська долина (степова частина території нинішньої України)."
"Взагалі відомо, що цивілізація сильно впливає на псування та зміну початкових мовних форм, тому французи та італійці вже не розуміють латини, а німці - готської мови.
Таким чином, і давня індійська цивілізація з першинної мови виробила санскрит, котрий вже зовсім не вважається як раніше "батьком" усіх арійських мов.
А позаяк, церковна культура мало вплинула на українську мову, то не дивно, що вона зберіглась краще ніж інші".
М.Красуський про походження чисельників
«СТО походить від СТОП! СТОЯТИ!, так само як ДЕСЯТЬ від ДОСИТЬ, проте невиключено, що від ДЕСЯТИЙ пішло СОТИЙ, а звідси вже СТО, бо від санскритського DASATI вчені виводять SATA (сто), звідси провансальське носове santa, латинське centum, французьке cent, германське hunt замість "sunt", "sent"» .
На санскриті СТОЯТИ (СТІЙ), звучить так само як і в українській мові तिष्ठति TISTHATI або STHA.
Ну і ще про слово «ТИСЯЧА»
«ТИСЯЧ» походить від українського «десяч (десяток)», маючи на увазі «десяту сотню». Так само санскритське «shashti» - (шісдесят) походить від «shashta» - (шостий). «П'ятак» також часто українцями переробляється на «п'ятач». «ТИСЯЧА» литовською - tukstantis, але й «п'ять» литовською – «penktas». Ґотською – «thouend», німецькою – «tausend», анґлійською – «thousand» теж означає «тисяча». Не дивуватимемося закінченням -send, -sand, бо таке саме носове існує і в польській мові «tysionc, tysiac». Санскритське «sahasra» - (тисяча) здається не пов'язане з українським, можливо наші пращури розділилися племенами раніше.
Литовці та германці запозичили цю форму в українців та слов'ян, як і багато інших нових народів, уже пізніше через близьке сусідство та через взаємний вплив і змішання.
Таким чином, завдяки вищенаведеному порівняльному аналізові ми можемо стверджувати:
- Що відкриття та названня перших десяти чисел, що вживаються зараз усіма арійськими (індо-європейськими) народами, зроблене слов'янами, а у більшій мірі так званими українцями, або русинами, від котрих, тобто від Київської Руси, сама ж сучасна Росія отримала свою назву». (М.Красуський).